TERMOKRĀSA – šķidra siltumizolācija
Celtniecības materiālu tirgū var novērot arvien vairāk un vairāk jaunu produktu, kurus var apvienot zem viena nosaukuma “termokrāsa”. Visbiežāk tās ir krāsa uz polimēru saistvielu bāzes, kurās kā pildviela tiek izmantotas keramiskās vai stikla mikrosfēras. Šo produktu ražotāji un izplatītāji bieži norāda uz to brīnumainajām īpašībām, dažreiz pozicionē kā alternatīvu visiem pārējiem siltumizolācijas materiāliem. Šie apgalvojumi nav patiesi. Savu fizisko īpašību dēļ termokrāsa nevar būt universāls siltumizolācijas materiāls un pilnībā aizvietot putu polistirolu, minerālo vati vai citus materiālus. Taču ir gadījumi, kad to izmantošana ir ekonomiski un tehnoloģiski pamatota. Tās bieži izmanto tur, kur tradicionālo siltināšanas materiālu izmantošana ir apgrūtinoša vai neiespējama. Turpmāk minētas dažas termokrāsu pielietojuma sfēras:Enerģētika.
Metāla virsmu aizsardzība – aukstās un karstās ūdensapgādes cauruļvadi, noslēdzošā armatūra, kondicionēšanas un ventilācijas sistēmu gaisa vadi, cisternas un rezervuāri, boileru un apkures katlu siltumizolācija.Transports.
Izcili plāna siltumizolācija treileriem, refrižeratoriem, automašīnām, laivām, metāla garāžām.Celtniecība.
Metāla jumta segumu aizsardzība no pārkaršanas, korozijas un siltuma saglabāšanai. Metāla angāru siltināšana, aukstuma “tiltiņu” likvidācija celtniecības konstrukciju vietās, kur to veikt ar klasiskajiem siltināšanas materiāliem nav iespējams vai ekonomiski pamatots. Kondensāta veidošanās novēršana, skaņas izolācijas uzlabošana. Paneļu ēku šuvju apstrāde. Ja veikta iekštelpu siltināšana, efektīvi pielietot uz sienām aiz apkures radiatoriem, logu un durvju aiļu apstrādei, lodžiju un balkonu siltināšanai, u.t.t.Norādītie pielietošanas piemēri izceļ termokrāsu stiprās puses:
- Izcili plāna klājuma kārta.
- Nav šuvju vai citu savienojumu to uzklājot.
- Viegla, ātra un tehnoloģiska uzklāšana.
- Klājuma elastība, noturība pret temperatūras izraisītām deformācijām.
- Sarežģītas formas objektu apstrāde.
- Klājums kalpo arī kā hidroizolējoša membrāna.
- Aizsargā metālu no korozijas.
- Augsts siltuma atstarošanas koeficients (“siltuma spoguļa” efekts).
Līdz ar to termokrāsas jāizmanto tur, kur to unikālās īpašības ir nepieciešamas. Šis ir tas gadījums, kad mazāk jāklausās reklāmas un vairāk jāņem vērā materiāla īpašības un tā pareiza pielietojuma norādes. Speciālista konsultācija arī nebūs lieka. Veiksmi!
Cauruļvadu siltumizolācija.
Ilgmūžība | Ekoloģija | Noturība pret atmosfēras iedarbību | Apkope | Estētika | |
Minerālā vate un poliuretāna putas | Normatīvā kalpošanas laikā nepieciešams izolācijas remonts un atjaunošana | Nav ekoloģiski droši | Nepieciešama papildus aizsardzība | Remonta gadījumā nepieciešams aizvietot lielu apjomu ar siltumizolācijas materiālu | Vizuāli |
Termokrāsa STAFOR | Apkope vai remonts nav nepieciešams | Ekoloģiski nekaitīga | Papildus aizsardzība nav nepieciešama | Bojājuma gadījumā tiek atjaunota tikai neliela klājuma platība | Saglabājas ilgstoši |
Siltumizolējošās termokrāsas STAFOR stiprās puses:
- Ļauj augsti tehnoloģiski un kompleksi atrisināt siltumizolācijas, antikorozijas aizsardzības problēmu.
- Atvieglo cauruļvadu un vārstu ekspluatāciju, tehnisko apkopi, jo iespējams ātri lokalizēt noplūdes vietas.
- Pagarina aizsargātu cauruļvadu kalpošanas laiku.
- Termokrāsa nodrošina estētisku klājumu un ir ekoloģiski tīra.
- Vairākkārtēji samazina tēriņus, kas saistīti ar profilaktisko un atjaunojošo siltumizolācijas remontu.
- Nav saistošs vandāļiem.
- Nelielus izolējošās kārtas bojājumus (skrāpējumi, nošķēlumi) nepieciešamības gadījuma viegli atjaunot ar otas palīdzību.
KARKASA-MONOLĪTA ĒKU SILTINĀŠANA.
Problēma – Starpstāvu plātnes galu caursalšana. Paneļu plātnes var caursalt pat līdz 3m ēkas dziļumā, caur to tiek zaudēti vairāk par 50% no siltuma un bojāta pieguļošā siena.
Risinājums – Uzklāt siltumizolējošo termokrāsu STAFOR uz starpstāvu plātņu galiem noklājot arī mūra daļu, vienu ķieģeli virs un vienu zem plātnes.
CĪŅA AR LĀSTEKĀM
Problēma – Metāla slīpā jumta klājums patstāvīgi tiek sildīts ar siltumu, kas izdalās no bēniņu telpas un tajā esošajiem cauruļvadiem. Jumta pārkare tiek sildīta ar augšupejošu siltumu, ko izdala fasāde. Sniega robežkārta kūst jo to silda jumta klājums un papildus siltums ko izdala fasāde – apstākļi, kas nodrošina lāsteku un apledojuma veidošanos.Risinājums – Cīnīties nepieciešams nevis ar lāstekām, bet gan ar iemeslu kādēļ tās rodas. Bēniņu telpas nepieciešams savest kārtībā, saskaņā ar projektētiem risinājumiem, tātad, bēniņiem jābūt aukstiem (nepieciešams atjaunot dabīgo ventilāciju), siltuma zudumi bēniņos jāsamazina. Nepieciešams pārbaudīt bēniņu pārseguma siltinājumu.
Apkures un ūdensapgādes caurules, ventiļus un citus elementus nepieciešams nosiltināt ar STAFOR termokrāsu.
Uz jumta pārsedzes (līdz fasādes daļai), no augšas (ne mazāk par 1m) un apakšas nepieciešams uzklāt termokrāsu. Maksimāla efekta sasniegšanai rekomendēts apstrādāt visu metāla jumta klājuma platību no bēniņu puses.
Uz jumta pārsedzes (līdz fasādes daļai), no augšas (ne mazāk par 1m) un apakšas nepieciešams uzklāt termokrāsu. Maksimāla efekta sasniegšanai rekomendēts apstrādāt visu metāla jumta klājuma platību no bēniņu puses.